Tuesday September 17, 2019
Championship Results 2014

CHOLMONDELEY CHAMPIONSHIP RESULTS

http://www.pcuk.org/index.php/activities/the_pony_club_championships/

Hursley Dressage 2014Hursley 1st Intermediate Dressage

Wilton 2nd Intermediate Dressage

Alice James (Hursley) 1st Overall Intermediate Dressage

Katherine Roe (Hursley) 2nd Section A Intermediate Dressage

Lucy Hemmings (Wilton) 5th Section B Intermediate Dressage

Julian Hill (Hursley) 6th Section B Intermediate Dressage

Bronte Louise Haynes (Wilton) 2nd Section C Intermediate Dressage

Victoria Leabeater (Hursley) 5th Section C Intermediate Dressage

Alice James (Hursley) 2nd Section D Intermediate Dressage

Hope Pleydell Bouverie (Wilton) 5th Section D Intermediate Dressage

Talullah Bartlett (Blackmore & Sparkford Vale)  5th Section E Intermediate Dressage.

Archie Lowe (Portman) 4th Section F Intermediate Dressage.

Area 14 Open DressageAvon Vale 3rd Open Dressage

Sophie Andrews (Avon Vale) 6th Arena A Open Dressage

Madeleine Barr (Avon Vale) 3rd Arena B Open Dressage

Antonia Riley (Avon Vale) 3rd Arena D Open Dressage

Area 14 EventingVictoria Leabeater (Hursley) won Section A Open Eventing.

Hannah Freeman (Avon Vale) 2nd Section E Open Eventing.

Rosanna Grant (Wilton) 6th Section A Open Eventing.

Area 14 Show JumpingCraven Hunt 9th Open Show Jumping

Emily Pope (Craven) 9th Open Show Jumping

Katie Christer (Blackmore & Sparkford Vale) 9th Intermediate Show Jumping

Emily Pope (Craven) 3rd Elite Show Jumping

Sophie Andrews (Avon Vale) 6th Open Dressage to Music

Jo & Tabitha Bluck (Cattistock) 2nd Family Pairs Dressage

Elizabeth Child (Wilton) 3rd Open Endurance

Georgina Child (Wilton) 2nd Junior Intermediate Endurance

West Hants 2nd Senior Mounted Games and are now off to Horse of Year Show

West Hants 4th Junior Mounted Games

Louise Chamberlain (Craven)  4th Intermediate Eventing

NOVICE CHAMPIONSHIP RESULTS

http://www.cheshirehuntnorthpc.com/novice_championships.html

Craig Dearnley (New Forest Hunt) 10th Arena 1 Dressage

Ella Maskery (New Forest Hunt) 4th Arena 2 Dressage

Destiny Billings (Poole & District) 2nd Arena 3 Dressage

Charlotte Radford (Blackmore & Sparkford Vale) 9th Arena 6 Dressage

Kara Hughes (Avon Vale) 3rd  Arena 4 Eventing

TETRATHLON CHAMPIONSHIPS

http://www.pcuk.org/index.php/disciplines/tetrathlon/tetrathlon_competitions_and_events/tetrathlon_championships/

Wylye Valley 4th Junior Girls

New Forest 4th Junior Mixed

New Forest 3rd Intermediate Girls

Area 14 9th Mixed Area

Will Mitchell (New Forest) 6th Junior Boys

Georgie Lane (S&WW) 4th Intermediate Girls

Jemma Jones (B&SV) 8th Open Girls

Hannah Stevenson (New Forset) 10th Open Girls

Jess Wilcox (New Forest) 3rd Open Girls

AUDI POLO CHAMPIONSHIPS

http://www.pcuk.org/uploads/polo/2014_AUDI_PONY_CLUB_POLO_CHAMPIONSHIPS_RESULTS.pdf

RA Hunt 4th Handley Cross

RA Hunt 1st Surtees Division II

RA Hunt 5th Loriner Division I

If I have missed anyone, please let me know.